W środę 23 maja o godzinie 13.00, w Muzeum Rybołówstwa w Świnoujściu będzie miała miejsce wystawa, pt. „Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki”. Wystawa zostanie uroczyście otwarta przez Prezesa Fundacji im. Adama Werki, Dyrektora świnoujskiego Muzeum Rybołówstwa oraz Dowódcę 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Wystawa ta może się odbyć dzięki kooperacji świnoujskich organizacji, Fundacji im. Adama Werki oraz 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Wstępna umowa została podpisana w marcu 2018. Na wystawie będzie można zobaczyć około 70 prac. Będzie ona trwać do końca czerwca br.

Adam Werka (1917 – 2000) – jest, on marynistą. Jego obrazy skupiają się na tematyce morza. Podczas swojego życia stworzył w sumie ponad 500 prac, które ukazywały się w czasopiśmie Morze oraz podobnych publikacjach skupiających się na tematyce morskiej.

Fundacja im. Adama Werki została powołana w 2017 r. przez rodzinę malarza w celu ochrony jego dzieł i zachowania ich dla, przyszłych generacji. Oprócz tego fundacja pomaga także w rozwoju sztuki marynistycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj